Çözüm Merkezi

Müşteriler Yeni Nesil İşletmeleri Tercih Ediyor

blog-image

Müşterilerin son dönemde özellikle tercih ettiği işletmelerin şu ana kadar çoğunlukla uyguladığı (veya uygulamayı planladığı) dönüşüm adımlarından bazıları; yeni temizlik kuralları, personel eğitimleri, sosyal mesafe uygulamaları, temassız ödeme yöntemleri ve self servis check-in gibi gerek dijitalleşmeye yönelik uygulamalar olarak öne çıkıyor. Fakat tüketiciler ve otel işletmecilerinin ortak görüşe sahip olduğu başlıca konu, içinde bulunduğumuz noktadan sonra, temassız dijitalleşmeye dayalı uygulamaların çok daha önemli olacağı.

 

Müşterilerin %71'i Yeni Nesil Dijitalleşmeye Geçen İşletmeleri Tercih Ediyor.

Araştırmanın sonuçlarından en çok dikkat çekeni, tüketicilerin teması azaltan ve dijitalleşme odaklı çözümlere gösterdiği ilgi ve bu yöndeki beklentileri gibi görünüyor. Otel müşterilerinin yüzde 26’sı “Tekrar seyahat etmeye başladığımda self servis teknolojisi hizmeti sunan otelleri tercih edeceğim” cümlesine kesinlikle katıldığını belirtirken, yüzde 45’i ise gerekli gördüğünü belirtiyor. Bu iki cevap, önemli oranda bir müşteri kitlesinin dijital dönüşümün hemen gerçekleşmesi konusunda hemfikir olduğunu gösteriyor.

 

Temassız ödeme oldukça popüler

İşletmelerin yüzde 43’ü şimdiden temassız ödeme ve sipariş teknolojilerine geçiş yaptığını söylerken, yüzde 38’i bu değişikliğin temellerini attığını belirtiyor. Sektöre özel uzun süredir çözümler üreten Menüfiks’in bu alanda geliştirdiği temassız sipariş ve ödeme modülü olan QR Menü'ye işletmecilerin gösterdiği talep ve ilgi de bunun en önemli işaretlerinden birisi olarak okunabilir.

 

Otel içi hizmetlerde dijital dönem

Konaklama işletmelerinin geçirmekte olduğu dijital dönüşüm müşteri talepleri ve işletmeci planları dahilinde incelendiğinde, rezervasyon yapılmasından ziyaret sonuna kadar tüm süreçlerde dijitalleşmenin öne çıktığı görülüyor.

İşletmecilerin planları arasında, çevrimiçi ortamlarda müşteri taleplerinin toplanmasından self servis check-in işlemlerine kadar pek çok geliştirme yer alıyor. Oda anahtarı yerine akıllı telefon kullanımı da son zamanlarda otellerin yoğun ilgi gösterdiği önemli teknolojilerden. İşletmenizin bu kritik dijital dönüşümde yer alarak, Covid-19 pandemisinden daha da güçlenerek çıkmasını istiyorsanız Protel’in otellere özel sunduğu dijital çözümlerini incelemenizi öneririz.

 

Diğer Blog Yazıları

recent-post-image
Restoran Konseptinize Karar Verin
recent-post-image
Restoranlarda Gıda İsrafı
recent-post-image
İleti Yönetim Sistemi (İYS) Çalışma Prensibi

Taglar

  • QR
  • QR kod
  • QR menü
  • menü
  • restoran
  • restoran otomasyonu
  • kafe
  • kafe otomasyonu

QR Menü Demosunu İncele

MenüFiks QR Menü; kafe, restoran ve oteller için geliştirdiğimiz yeni nesil karekod QR Menü Sistemi ile menünüzü dijital ortama taşıyarak ürünlerinizi müşterilerinizin mobil cihazlarda detaylı olarak tanıtabilirsiniz. Uygulama indirmeden yalnızca masadaki QR kodu okutarak müşteriler menüye kendi akıllı telefonlarından ulaşır.