Çözüm Merkezi

İşletmenizi QR Menü ile Yükseltin

blog-image

Müşteri memnuniyetinin üst düzeye çıkarılması için restoranlarda hız fazlasıyla önem kazanmaktadır, siparişlerin beklentinin altında gelmesi, geç gelmesi ya da yanlış gelmesi müşterileri rahatsız eden durumlardandır. Bir restoranda sipariş verirken saydığımız bu sorunlarla sıkça karşılaşılır, bu sorunların çözümü olarak geliştirilmiş bir sistem olan dijital QR menü ile restoranınızda yanlış sipariş alınmasın siparişleriniz gecikmesin!

Dijital QR Menü ile menülerinizi dijital ortamda sergileyin restoranınızında sipariş verme kolaylaşsın, hatalı siparişleri en aza insin!

Günümüzde QR kodlar markalar için vazgeçilemez bir kriter niteliğindedir. 

1994 yılından bu yana kullanılan ve birçok kullanım alanına sahip olan QR kodları akıllı telefon kullanıcılarının tek bir tıklamayla bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde erişmesini sağlıyor. Kullanıcıların erişimini kolaylaştırmak için oluşturulan bu kodlar artık restoran menülerinde de yaygın biçimde kullanılıyor.

QR menü (Kare kod menü) sistemi sayesinde sipariş verme işlemi yalnızca birkaç dakika sürüyor.

Dijital QR menü yalnızca müşterilerin değil çalışanların da memnuniyetlerini artırıyor. Siparişlerle ilgili kafa karışıklığı yaşamıyorlar çünkü müşterinin istediği ürünler net biçimde ekranda listeleniyor. 

Basılı, sıradan ve modası geçmiş menüler yerine sunulan modern alternatif dijital menü, müşteri deneyimini iyileştirerek restoranınıza katma değer kazandıracak. 

Dijital QR Menü Nasıl Kullanılır?

Müşterilerin yapması gereken tek şey restoranınızın menüsüne özel olarak oluşturulan QR kodunu telefonlarına okutmak! Bu nasıl yapılıyor? İşletmenize özel QR kodunu masalarınıza, kapınıza, peçeteliklerinize yapıştırıyorsunuz; sizin özel bir cihaz almanıza gerek kalmıyor çünkü müşterileriniz kendi telefonlarıyla QR’ı okutuyor, eşsiz menünüzü incelemeye başlıyor.

 

QR Menü Kullanmanın Avantajları

İş gücünü azaltırsınız: İş gücü, restoran endüstrisindeki en büyük yüklerden birisidir. Dijital menü çoğu restoranda garsonları tamamlar, onların yerine geçmez. Daha az yorulan mutlu çalışanlar, mutlu müşterilere neden olur. 

Daha ucuz: Dijital QR menüler her değişiklik yapmak istediğinizde yeniden basım yapmanızı gerektiren yazılı menülerden daha ucuz ve daha çekici. Dijital ekranlar sayesinde, yiyeceklerin yüksek çözünürlüklü görüntülerinin sergilenmesini mümkün kılar. Restoran menüsündeki fiyatlar da sık sık değişme eğilimindedir.QR menü menünüzde her istediğinizde basit bir biçimde değişiklik yapabilme imkânı tanır.

Verimlilik Artar: Dijital QR menü, işgücünün verimliliğini artırır. Dijital menü kullanan restoranlar, müşterilerinden sipariş alırken neredeyse hiç hatalı sipariş almazlar. Ayrıca müşteriler de artık eski menüler yerine dijital menülerden sipariş vermeyi tercih ediyor. Böylece müşteriyle restoran arasında iletişim sorunu yaşanmaz.

Gelir Artar: Dijital bir menüye sahip olmanın en büyük yararı, gelirlerin artmasıdır. Dijitalleştirilmiş menülere sahip restoranlar daha yüksek satışlar kaydetmektedir. Menünüze özel tanımlanan QR kodu, müşterilerinizin menünüzü hızlı bir biçimde görmesini sağlar. QR menü uzun yıllardır kullanılan bir sistem, günümüzde evrildiği versiyon ise yalnızca ürünlerinizin listelendiği bir menüden çok daha ötesinde; restoranınıza entegrasyonunuzu sağlayacağımız yapay zeka destekli QR menü sayesinde müşterileriniz garsona ihtiyaç duymadan dijital ortamda sipariş verebiliyorlar!

Menüfiks, dijital QR menüsü müşterilerinize en iyi önerileri sunar; Soğuk kış günlerinde sıcak bir kahve, sıcak yaz günlerinde serinletici bir dondurma! Böylece müşterisini tanıyan, ona özelleştirilmiş hizmet sunan bir işletme olursunuz. 

 

Diğer Blog Yazıları

recent-post-image
Restoran Konseptinize Karar Verin
recent-post-image
Restoranlarda Gıda İsrafı
recent-post-image
İleti Yönetim Sistemi (İYS) Çalışma Prensibi

Taglar

  • QR
  • QR kod
  • QR menü
  • menü
  • restoran
  • restoran otomasyonu
  • kafe
  • kafe otomasyonu
  • menüfiks

QR Menü Demosunu İncele

MenüFiks QR Menü; kafe, restoran ve oteller için geliştirdiğimiz yeni nesil karekod QR Menü Sistemi ile menünüzü dijital ortama taşıyarak ürünlerinizi müşterilerinizin mobil cihazlarda detaylı olarak tanıtabilirsiniz. Uygulama indirmeden yalnızca masadaki QR kodu okutarak müşteriler menüye kendi akıllı telefonlarından ulaşır.